top of page

אוהבי ז'אנר חדרי הבריחה, אתם מוכנים לדבר הבא?


כמו באופנה, בעיצוב ובטכנולוגיה ולמעשה במגוון תחומים אחרים נוספים, קיימים טרנדים המשנים את פניהם מפעם לפעם. הם חודרים כמו בועה גדולה שמתפוצצת אט אט ולבסוף מגיע הדבר הבא. כן, אנחנו חיים בעולם מהיר ובלתי סלחני, אוהבים ריגושים ודוהרים קדימה לעבר ריגוש מאתגר יותר שישביע את הדרישות שלנו ויאפשר לנו לחוות את הפרפרים המדוברים.

השאלות המהדהדות באוויר לאור ריבוי חדרי הבריחה בישראל הן מוכרות: האם יש לאן להתקדם? הייתכן כי התחום מיצה את עצמו? ואולי הדבר הבא כבר בפתח? חדרי הבריחה הגיעו אלינו היישר מיפן, והתגלגלו מאז ליתר מדינות ברחבי העולם ובעיקר לרוסיה, שם אנשים לקחו את הטרנד הלאה לעולם מאתגר במיוחד. מאז, עברו הרבה מים בנהר וגם למדינתנו הקטנה הטרנד הגיע ובענק. כיום קיימים למעלה מ-450 חדרי בריחה מאילת ועד קריית שמונה, כאשר האופציה להקמת חדר שכזה היא פשוטה. חדרי הבריחה הרבים זוכים ביושר בכינוי "עיצוב שומט לסתות" ומכאן מתחיל סיפור האהבה של חובבי הז'אנר. אך בחלוף הזמן, חדרי הבריחה נעשו די דומים ומעין "מועתקים", בעלי אותו קונספט מדליק של "בריחה" מסתורית.

חובבי הז'אנר מיצו את הריגושים והם מחפשים את הדבר הבא

משנת 2015, אז לערך החלה הפריצה הגדולה של חדרי הבריחה, חובבי הז'אנר אכן נסעו מעיר לעיר כדי לחרוש על חדרי הבריחה, חוו, התרגשו ואף אותגרו בשלל משימות מורכבות שבסופן ברחו מהחדר בהצלחה. ועכשיו הגיע הזמן לדבר הבא...

הדבר הבא עבור חובבי הז'אנר לא איחר להגיע כלל, כיאה לעידן הטכנולוגי המתקדם והמוצף בריגושים חדשניים. הכירו את Hacktic, חברה חדשה המביאה את City Quest לישראל, היישר למתחם שרונה בתל אביב. שילוב טכנולוגי מעניין המקבץ בתוכו כמה עולמות תוכן סוחפים, פשוט חוויית משחק קבוצתית המטשטשת את הגבול בין מציאות לדמיון. City Quest נולד מתוך הצורך לאפשר לכולם ליהנות מחוויה שונה בבריזה הפתוחה, כאשר החוויה המאתגרת ממוקמת בין הטמפלרים של שרונה, וכאן לשם שינוי יש לאן לברוח, אבל לבטח לא תרצו לברוח מהמשחק כל כך מהר. מקימי Hacktic, נמרוד אברון, שי שמחוני ואורי אינדורסקי, שהם אגב חובבים מושבעים של חדרי הבריחה, רצו להביא קונספט זהה המשלב טכנולוגיה פורצת דרך, אבל שונה.

אפשר לקרוא למוצר החדש שילוב מדויק בין חדרי בריחה לבין התכנית המוכרת "המרוץ למיליון", או חוויה טכנולוגית פורצת גבולות (תרתי משמע). התכנית מאפשרת חוויית משחק בסטנדרט אירופי-גרמני במתחם הפתוח של שרונה בתל אביב ומציגה משימות מאתגרות המבוססות על הטכנולוגיות המתקדמות בעולם.

חדר בריחה ללא קירות, פשוט בבריזה הפתוח

אם ביקרתם לאחרונה במתחם שרונה, ודאי לא פספסתם את המרחבים והסמטאות בין

הטמפלרים שחודשו בשנים האחרונות. זהו מתחם מעניין ובעל חשיבות היסטורית מיוחדת המאפשר לשחקנים להיכנס לאווירה מסתורית רק מעצם המקום בו הם נמצאים. בשטח הפתוח תוכלו להיכנס לעלילה, ומי יודע, אולי מבירת העסקים של ישראל התוססת דווקא אתם תוכלו להציל את העולם? בין לבין תפגשו שחקנים שנראים כמו עוברי אורח, יהיה עליכם לפתור חידות, ליהנות מטכנולוגיה פורצת דרך בעזרת iPad אגדי ו... כמובן שלא נגלה לכם את ההמשך, עדיף פשוט שתבואו. אפשר לבוא בקבוצות של עד 50 איש ולהתפצל לתתי קבוצות של 2-4 אנשים, כך תחוו ואולי תגלו לבד שחדרי הבריחה שינו את פניהם ללא הכר.

Comments


פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
ארכיון
תגיות
No tags yet.
עיקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page