top of page

סיטי קווסט וחדרי בריחה עם ילדים: איך הם מתאימים?


תל אביב מציעה כל מיני פעילויות, אבל בדרך כלל זה לא קל למצוא פעילות אידיאלית לכל המשפחה, בעיקר בגלל שההעדפות של ילדים ושל מבוגרים הן בדרך כלל שונות. לבלות זמן יחד כשכל אחד נהנה נהיה סוג של חידה! ואיפה יש חידות, זה המקום שבו אנו, חדרי הבריחה, והסיטי קווסט מגיעים: אלה הן פעילויות פופולארית המורכבת מפתרון חידות וצפנים, ועבודת צוות. הרפתקה שלא משאירה אף אחד אדיש!


בשנה האחרונה, התופעה של "חדר הבריחה" עברה מלהיות בידור יחיד לפעילות פנאי כמו כל סוג אחר, כגון הליכה לקולנוע או למוזיאון. בתל אביב ובסביבותיה יש כבר כ -300 חדרי בריחה עם נושאים שונים מאוד, שרובם מתאימים או מותאמים לכל המשפחה. הסיטי קווסט שמצטרף כפילות חוץ במזג אוויר טוב לז'אנר זה אף מעצים את החוויה. אמנם סוג זה של הרפתקה אינו דורש שום ידע קודם, אבל עדיף לבוא מוכן. קבלו מאיתנו חמישה טיפים כדי להפוך למשפחה של הרפתקנים ברחנים.

 

1. בחר את המשימה הנכונה:

כאשר מחפשים משימה עבור המשפחה שלך, קודם כל חשוב לבדוק את הגיל המינימלי הנדרש להשתתף. מידע זה מופיע בדרך כלל בתיאור החדר עצמו. אם חלק מחברי הצוות צעירים מאוד, הם רשאים להיכנס גם אם המשימה אינה מיועדת לגילם. בסיטי קווסט בשרונה, למשל, אנו מאשרים את נוכחותם של ילדים עד גיל 6 ללא עלות נוספת. אין זה סביר כי ילדים צעירים יכולים לפתור חידות, אבל הם יכולים למצוא משהו או סתם ליהנות הרפתקה עם הוריהם, וזה תמיד מעניין עבורם.

אם הילד שלך מפוחד בקלות או חושש מהחושך, התקשר למשרד ושאל על הנושא. אולי אפשר לשחק עם האור, אבל תצטרך לספר להם מראש, כדי למנוע את הסיכון של שעה של דמעות ופחד ללא כל הנאה בכלל.

בפעם הראשונה אנחנו לא ממליצים לבחור משימה מורכבת: עדיף כי הקטנים שלך יהנו מהרפתקה ויסיימו יחסית מהר, מאשר שיאבדו עניין ולא יודעו מה לעשות.

2. גם אתה וגם הילדים שלך הם צוות:

תקשיבו לילדים. יש להם הרבה ניסיון במשחקים והאמת היא שלפעמים הם משחקים הרבה יותר טוב מבוגרים: הם רואים הרבה יותר, הם בוטחים באינטואיציה שלהם, והם באמת רוצים לנצח. שתף את הרעיונות שלך והקשיבו זה לזה. ראינו הרבה קבוצות שבהן המבוגרים היו כל כך נרגשים על המשחק שהם התעלמו הילדים שלהם. במקרים אחרים הם לא הקשיבו להם, למרות שלילדים היו לעתים קרובות את התשובות הנכונות. חדר בריחה וסיטי קווסט הם משחקים קבוצתיים, כך שכאשר אתה מרגיש חכם יותר מכולם, כל הדינמיקה של המשחק מתבטלת כמו בית קלפים.

3. אמון המשחק שלך במפעיל:

מפעיל המשחק הוא האדם שמסביר את כללי המשחק, מכניס אותך למשחק וממשיך לצפות בכל המשחק כדי לעזור לך בכל עת. הם גם חברים בצוות. האופן שבו הם עוזרים לך, או "מפקחים" על המשחק, תלוי בדינמיקה ובצוות שלך. צוות אחד עשוי להיתקע או להזדקק לעזרה יותר מאשר צוות אחר.

מפעיל המשחק שלך הוא עובד שגם הוא בעצמו מעריץ חדרי בריחה, אחרת לא היה עובד, ולכן, ההתנסות שלך הוא אחד המניעים החשובים ביותר שלהם. אל תהסס לבקש מהם הצעות או לשאול אותם מה שאתה צריך, כי בדרך כלל מפעיל המשחק כבר פיקח על משחקים רבים ויודע בדיוק מה לומר ומתי כך שהדינמיקה של המשחק להתפתח היטב. ואם נהנת ואתה מרוצה מהמפעיל, אל תהסס ולהשאיר את דעתך בפייסבוק והזכר את שם המפעיל. זה מאוד נחמד עבור העובד ועבור כל הצוות!


4. הגדר את התוצאה:

אם יש לך הזדמנות, אחרי המשחק, לבקש 2 דקות נוספות כדי לסקור את כל החידות והפתרונות שלהם. כך הילדים יהיו רושם מלא של ההרפתקה וסיבה אמיתית להיות גאים.

5. המשיכו לשחק!

לא משנה מה התוצאה של המשחק, לחפש משימות אחרות להמשיך לשחק. החוויה השנייה תיראה אחרת לגמרי. יש כל כך הרבה נושאים וחידות שאתה לעולם לא תשתעמם! אתה תתאהב בסוג זה של הרפתקה וזה יחזק את הקשרים המשפחתיים שלך. אין דבר בלתי אפשרי כאשר אתה עם המשפחה שלך!

Comments


פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
ארכיון
תגיות
No tags yet.
עיקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page