top of page

חדר בריחה לילדים


כל הזמן שואלים אותי: "תגיד, חדר בריחה יכול להתאים לילדים?" הדבר הראשון שעולה לי לראש זה כמו כל יהודי טוב להחזיר בשאלה: "תגיד, ילדים אוהבים לשחק, להרגיש בסרט, להנות מטריקים טכנולוגיים מפתיעים?"

אבל בדרך כלל אני מתאפק ועונה את התשובה המלאה (שאת השורה התחתונה שלה כבר הבנתם).

מבוגרים שאוהבים לשחק בחדרי בריחה הם אנשים ברי מזל ששמץ מן הילדות עוד פועם ובוער בלבם. הרי מי לא אוהב לשחק משחק, להרגיש בסרט ולהנות מחוויה איכותית שלהפעלת השכל וההיגיון יש מקום?

"אבל זה לא יכול להיות מפחיד מידי או קשה מידי ?"

אז התשובה היא כן ולא, יש חדרים שמאופיינים כחדרים קשים או נבנו לאוהבי הפחד אבל יש גם הרבה חדרים שנבנו כמתאימים לחוויה משפחתית. בחדרים מן הסוג השני לילדים יהיה הרבה מקום לבוא לידי ביטוי, יתרון הגובה והזריזות יגרמו לילדים למצוא ראשונים את הדברים שמתחבאים בחדר (מה שנקרא "צייד מפתחות"). והיתרון הגדול ביותר של הילדים היא שהם לא מקובעים מידי, ליצירתיות והמחשבה המקורית יש ערך רב ויתרון על פני מבוגרים רבים שלא ידמיינו שחפץ סטנדרטי עשוי להביא לפתיחת המעבר הסודי הבא.

נקודות מפתח שכדאי לשים לב אליהם בבחירת חדר מתאים לילדים:

[if !supportLists]1. [endif]הרכב הקבוצה – כדאי שיהיה איזון בין המבוגרים לילדים כך שהקבוצה תעבוד ותתקדם בעזרת כולם, שני הורים ושני ילדים הם הרכב מצוין שגם מצליח להדביק בהתלהבות לאורך כל הדרך.

[if !supportLists]2. [endif]תמה – נושא החדר. ככל שהילדים קטנים יותר הייתי נמנע מחדרים בהם תמצאו עצמכם כלואים/אזוקים/בבית רדוף רוחות ושדים . ספרו לילדים את סיפור המעשה לפני הגעתכם.

[if !supportLists]3. [endif]ביקורות – קיראו ביקורות של משפחות, אין טוב מדעה ממקור ראשון.

[if !supportLists]4. [endif]קושי – בחר חדר שנחשב למתחילים, זה יבטיח חוויה זורמת.

מה עליי לעשות כאשר אני לוקח את הילדים שלי לחדר כך שכולנו לא נהרוג אחד את השני?

- חיפוש זה כיף - מחבואים הוא עדיין משחק מהנה עבורם. תנו להם לחפש דברים. הם גם יותר טובים ממך בזה.

- [endif]מפתחות ומנעולים הם כיף - המעשה של פתיחת מנעול הוא כיפי, לא משנה מי הגיע לפתרון. תנו להם לעשות את זה.

- תן להם לעשות חידות משימתיות - יהיה חדר שבו תצטרכו לעשות קצת משימות. אולי תצטרכו לתפוס כמה מפתחות עם וו וחבל. אולי זה יהיה מיון. תן לכל ילד הזדמנות בתורו. אתם לא תשברו שיא, אבל זה עדיף מאשר ילד זועף. עבור משימות קשות יותר, בסופו של דבר אני דואג שמבוגר יפתור אותן, אבל אני מקפיד שכל ילד יקבל את אותה הכמות של ניסיונות.

- תן רמזים - אם אתה מבין את פתרון החידה, עזור לילד עם רמזים! הראה להם את התבנית או הרמז שהוביל אותך לפתרון. אל תספר להם את הפתרון ואל תפתור אותה בשבילם. תן לילד לקבל את הסיפוק של פתרון החידה!

- תגיד להם מה לעשות - ילדים צריכים הכוונה. גם אם אתה לא רגיל לזה, עם ילדים תהיה חייב.

- הם חושבים בצורה שונה, לא לזלזל בהם - אם אתה לא מכור לחדרי בריחה, אז אתה כנראה לא מודע לכך שבעת הרכבת צוות, אתה לא מחפש חבורה של אנשים "חכמים". ישנם דוגמאות רבות בהם הילדים פתרו חידות כי המבוגרים היו עסוקים מדי בלחפש משהו שלא נמצא. זכור, לפעמים יותר מדי ניסיון מוביל לחיפושי סרק וליתר חשיבה. ילדים משתמשים בחושים פשוטים ומשתדלים ”לא לחשוב יותר מידי”!

ובינינו זה תירוץ נהדר לקחת ילדים לחדר בריחה אבל אם אתה רוצה להנות לא פחות, פתור כמה חידות בעצמך. לאחר זמן מה, תוכל למצוא איזון בריא המוביל לחוויה טובה לכולם!

מחפשים חדר מהנה לכם ולילדים? לחצו כאן לפרטים נוספים

פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
ארכיון
תגיות
No tags yet.
עיקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page