top of page

שלושה חדרים ביומיים בפירנצה (איטליה) המדהימה

לפני שבעה חודשים השתחררתי מצה"ל, לאחר שלוש וחצי שנים. כעבור שבועיים לקחתי חבר טוב, לקחתי מזוודה, ויצאנו לטיול אחרי צבא קצרצר באיטליה - ארץ המגף, האמנות, הטירמיסו, ודירות Airbnb שנראות כאילו הן לקוחות מאיזשהו שילוב בין שנות השישים לסרטים של אוסטין פאוורס - אבל זה נושא לפוסט שונה לחלוטין.

הטיול שלנו כלל שלושה ימים בפירנצה ושלושה ימים ברומא. בקבוצה של Room Escape Israel צויין שהחדרים ברומא לא טובים במיוחד, אז הזמנו מראש שני חדרים בפירנצה. בסופו של דבר עשינו שלושה חדרים ביומיים. אחד בינוני, ושני החדרים הכי טובים שעשיתי עד היום (מתוך 65). אבל אני מקדים את המאוחר.

***יום מספר אחד ***

החדר הראשון שלנו - המלכה השחורה, של חAdventure rooms.

החדר נמצא 2 דקות הליכה מהקתדרלה. מה שכן, בפירנצה יש שלושה מספורים מקבילים שסופרים את הבניינים משום מה (מספרים אדומים, שחורים וכחולים אם אני לא טועה). בגלל שזה היה הערב הראשון שלנו בעיר עוד לא הבנו את זה, ולקח לנו משהו כמו 15 דקות למצוא את הכניסה, עד שהתקשרנו לחדר והמפעילה

חדר בריחה פירנצה

יצאה ממנו ונופפה לנו בהיסטריה.

טיפ כדי למצוא את הבניין: אין לי. ברצינות, אין שום הגיון במספורי הבתים. אם אתם מגיעים מVia Dei Servi ופונים ימינה לVia Degli Alfani, הבניין נמצא קצת אחרי הצומת עם Via della Pergola (הצומת בהמשך הרחוב), ולא ליד הצומת בה פניתם ימינה, כמו שיראה לכם לפי מספרי הבתים לידכם.

המתחם נמצא בקומת הרחוב עם חלון שמשקיף אל הרחוב.

מחיר: 25 יורו לאדם

המתחם מכיל רק חדר אחד. נכנסנו ללובי הקטן, קבוצה קודמת בדיוק סיימה לשלם, דיברנו קצת עם המפעילה ונכנסנו לחדר.

הסיפור - אתם מגיעים לבקתה של המלכה השחורה, ו.. אתם צריכים לברוח, או ש.. היא תעשה משהו. אני לא בטוח מה. גם המפעילה לא הייתה משוכנעת מה. אבל המלכה בהחלט תעשה משהו!

העיצוב של החדר מינימלי לחלוטין. שום קשר לסיפור באף דרך, שום כלום בעצם.

החידות, לעומתו, מגוונות. כל מיני סוגים שונים, קצת טכנולוגיה מגניבה שזו הייתה הפעם הראשונה שראיתי בחדר (ועד היום ראיתי אותה רק בעוד מקום אחד). מצד אחד היו טכנולוגיות יפות, מצד שני רוב החדר הרגיש low cost מאוד. זה היה שילוב מבלבל.

רמת קושי - בינונית.

צורת התקשורת עם המפעילה לא קשורה לתמה, אבל כן הייתה נחמדה. מה שכן, לקראת סוף החדר היא העבירה לנו רמז שהכווין אותנו איך לפתור חידה כלשהי, שבדיעבד התברר שהיא החידה האחרונה בחדר, על אף שנותר לנו עוד זמן. קצת מבאס.

זה חדר חביב, לא מרגש במיוחד, אבל כנראה זה טוב שזה החדר שעשינו אחרי 12 שעות של תחבורה מסוגים שונים.

*** יום מספר שתיים - טיולים בפירנצה וחברת Fox in A box (או - החלק בפוסט שבו אני חופר לכם בשכל)

על הטיולים בפירנצה לא אחפור, אבל אסכם אותם בקצרה - פירנצה עיר כ"כ יפה. ברצינות. היא מדהימה.

מתישהו במהלך הערב של היום הראשון / לאורך היום השני, החלטנו שאם לחברת Fox in a Box יש שני חדרים, ניקח סיכון ונזמין גם את השני, בלי שעשינו עדיין את הראשון. בדיעבד, זו הייתה אחת ההחלטות הכי טובות שעשינו בטיול הזה. אולי חוץ מזה שקניתי טירמיסו אישי באחד הימים ברומא.

בשעה 21:00 התייצבנו במתחם של Fox in a Box, מוכנים לצאת לקרב.

החדר נמצא 5-10 דקות מהחדר הקודם. הפעם היה לנו הרבה יותר קל למצוא את המתחם, והוא היה הרבה יותר אינדיקטיבי מהרחוב. גם הוא נמצא בקומת קרקע עם חלון שמשקיף אל הרחוב, אבל מהדר את המתחם גם שלט ברור.

טיפה על המתחם בכלליות:

  • המתחם הוא זכיינות של חברה שנמצאת בכמה ארצות, ושני בני זוג חמודים מאוד החליטו להביא את החדרים לפירנצה.

  • במתחם של Fox in a Box, אי אפשר לקבל רמזים בחופשיות. כדי לקבל רמז צריך ללחוץ על כפתור, ולאחר שמקבלים את הרמז הכפתור לא יעבוד לעוד 10 דקות, אז צריך להשתמש בהם בקפידה מאוד.

  • במתחם יש שני חדרים, ובכל רגע נתון יש שני מפעילים (נכון ללפני כמה חודשים המפעילים היחידים זה הבעלים של החדר), שיושבים מול המסך בריכוז מוחלט ועוקבים אחרי כל צעד וצעד שתעשו, בצורה שלא תיאמן (מה שהתברר כנכון בצורה מדהימה בחדר השני לאותו היום, אבל זה כבר ספויילר להמשך הפוסט).

  • המחיר של כל חדר - 22.5 יורו לאדם.

החדר הראשון מתוך השניים שעשינו - הבונקר.

חדר בריחה פירנצה

הסיפור של החדר פשוט. אתם נמצאים בבונקר (אני מאמין שיכלתם לנחש את זה משם החדר), ופצצה גרעינית בדרך אליכם! יש לכם 60 דקות לנטרל אותה, ולמנוע קטסטרופה עצומה.

החדר מעוצב מגניב מאוד. ההרגשה היא שמדובר בבונקר בזמן המלחמה הקרה, וכל פרט ופרט בו, מהקירות דרך הרהיטים ועד האלמנטים הקשורים לחידות עצמן, מתאים מאוד לתמה ולעלילה, ומכניסים לחלוטין לסיפור.

החדר הזה היה, ועל זה הסכמנו שנינו - מדהים. החידות בו קשות להחריד, מגוונות להחריד, ודורשות מלא מלא יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא. קחו כל מה שהגדרתם כמורכב עד היום ותזרקו לפח. החידות מגוונות מאוד כאמור, יש כל מיני שימושים בטכנולוגיה (שמאוד מתאימה לתקופה מצד אחד, אבל בכ"ז מרשימה מאוד מהצד השני), ובעיקר חידות שאחרי שמסיימים כל אחת מהן מרגישים מאוד מאוד מרוצים. החדר כופה שיתוף פעולה מוחלט בין חברי הצוות. חלק מסויים בו אי אפשר לעבור בלי תקשורת טובה בין המשתתפים, וזה היה מאוד כיף.

אחרי 51 דקות יצאנו מהחדר, עם הלשון בחוץ, מאושרים לחלוטין.

רמת קושי - כאמור, קשה להחריד.

מנוסים - 3-4 בכיף. 2 זה עובדתית אפשרי, אבל מאוד מאוד קשה.

מתחילים - 4-5.

יצאנו מהמתחם קצת לפני השעה 22:00, הסתובבנו קצת ברחובות, עברנו דרך בר שבמרתף שלו יש הופעת ג'אז אפלולית, אכלנו ארוחת ערב מהירה במסעדה שבה עבדו רק אישה מבוגרת וגבר מטריד שנתנו את הרושם של אנשים שתראו מנהלים מסעדה בסרט אימה ומרעילים לכם את האוכל (אבל האוכל היה טוב!), ובשעה 23:00 התייצבנו חזרה במתחם של Fox in a Box.

קיבלנו תזכורת מהירה לחוקים, ובעוד אנחנו עושים את זה, ראינו קבוצה של 7-8 אנשים יוצאים מהחדר אליו עמדנו להכנס, כשאותם מלווה שוטר (המפעיל שלהם שתפס אותם באמצע השוד שלא הספיקו לסיים אותו), מה שבהחלט הוסיף לאווירת הלחץ.

לאחר כמה דקות נוספות נכנסו לחדר השני שלנו באותו היום - הבנק.

הסיפור - עלינו לבצע שוד יהלומים מורכב בבנק המרכזי של פירנצה, בחסות חשיכת הלילה.

חדר בריחה פירנצה

העיצוב של החדר מוצלח. הוא לא בומבסטי באף דרך, אבל הוא מאוד טוב ומאוד באווירה הנכונה.

בדיוק כמו החדר הקודם של החברה, החידות בחדר נפלאות. הרבה סוגים שונים, טכנולוגיה בכמות לא גבוהה אבל נחמדה מאוד. כמו בחדר הקודם, נדרש פה באיזשהו חלק שיתוף פעולה בין אנשי הקבוצה.

הפעם נזדקקנו לרמז גדול באיזשהו שלב, אבל רוב החדר זרם נהדר.

גם מהחדר הזה יצאנו, איכשהו, ב51 דקות, מותשים בטירוף (אבל שוב, מאושרים להחריד).

על החידות והעיצוב של החדרים במתחם הנהדר הזה כתבתי כבר בחדר הקודם - אבל בהקשר של החדר הזה חשוב לי לספר קצת על המפעילה.

המפעילה, כאמור, היא אחת מהזוג שהביאו את החדרים לפירנצה. באיזשהו שלב בחדר, פתרתי איזשהי חידה, את הפתרון לחבר, הוא בתגובה אמר לי (בעברית כמובן) איזה ספרה להכניס לאנשהו (ניסיתי לכתוב את זה בצורה כמה שיותר כללית), ובעוד אני מכניס אותה, המפעילה עלתה ברמקול ואמרה לנו שלאיזשהו חלק קטנטן בחידה יש טכנית יותר מפתרון אחד, והכוונה היא לשני (ממש לא בצורה שהופכת את החידה ללא הגיונית). אנחנו היינו בהלם - אנחנו דיברנו בינינו בעברית, והיא בכ"ז ידעה לדעת איפה טעינו (חשוב לציין, זו הכוונה שטוב שהיא נתנה, ולא הרגישה כאילו היא פתרה בשבילנו משהו שלא פתרנו). מה קרה בתכלס? אותה המפעילה שמרה לעצמה בחוץ את השמות של כל הספרות מ0 עד 9 בכל שפה אפשרית בערך, וכשהיא שמעה ספרה ספציפית נזרקת בחדר, היא הצליחה לשמוע אותה, למצוא את הספרה שנהגית ככה, להבין איפה הטעות שלנו, ולתת את ההכוונה הקטנה והמדוייקת שהיינו צריכים. זה אולי סיפור ההפעלה הטוב ביותר שאי פעם חוויתי, זה היה מדהים לחלוטין.

קושי - בדיוק כמו החדר הקודם, קשה להחריד.

מנוסים - 3-4 (ושוב, אפשר 2, אבל תצטרכו לעבוד מלא).

מתחילים - 4-5.

מפה חדרי בריחה פירנצה

סך הכל, חווית החדרים של פירנצה הייתה נהדרת. החדר הראשון היה סבבה, אבל שני האחרים עלו על כל הציפיות שלי, עם חידות מדהימות וקשות מאוד, מפעילה מדהימה, ותכלס חוויה מושלמת לחלוטין.

הדירוג של שלושת החדרים (מהטוב ביותר):

  1. הבנק

  2. הבונקר (בתכלס בתיקו עם המקום הראשון, הסדר של שניהם שרירותי לחלוטין).

  3. המלכה השחורה

הכותב, לי בלאן, הוא אסקייפר מנוסה שברח כבר ממעל 70 חדרים בארץ ובעולם.

נתראה במרתון החדרים הבא!


פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
ארכיון
תגיות
No tags yet.
עיקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page